• آخرین محصولات :

  • تجمع شهرداران در رم بر سر 'زباله' :تجمع شهرداران در رم بر سر 'زباله'

رم - شهرداران 19 شهر ایتالیا، امروز چهارشنبه در اعتراض به برنامه انتقال زباله های شهر رم و دفن ان در نزدیكی شهرهای شمال پایتخت این كشور، در مقابل نخست وزیری تجمع كردند.

به گزارش ایرنا، شهرداران معترض با تجمع در مقابل نخست وزیری مخالفت خود را با برنامه انتقال محل دفن زباله پایتخت از 'مالاگروتا' به 'پیان دل اولمو' در 30 كیلومتری شمال شهر رم عنوان كردند و خواستار ملاقات با نخست وزیر و رییس جمهوری ایتالیا شدند.

همزمان با اعتراض شهرداران شهرهای شمالی پایتخت ایتالیا به دفن زباله در محدوده حوزه های استحفاظی این شهرها، 'گوفردو سوتیله' كمیسر فوق العاده برای حل مساله زباله شهر رم، اعلام كرد كه در صورت نیاز از ارتش برای انتقال زباله ها و دفن ان در محل جدید استفاده خواهد شد.

وی گفت: ما قصد استفاده از نیروهای انتظامی و یا ارتش را نداریم، اما متاسفانه در صورت نیاز آماده بكار گیری ارتش هستیم.

شهرداران معترض در مقابل اظهارات این كمیسر مسوول حل زباله پایتخت ، تاكید كردند كه برای دفاع و جلوگیری از دفن زباله در منطقه، امادگی كامل دارند.

با موج جدید اعتراض ها علیه دفن زباله در شهرهای شمالی پایتخت ایتالیا، روز گذشته جمعی از معترضان در 30 كیلومتری شمال شهر رم، یكی از خیابان های ورودی به محل جدید دفن زباله را مسدود كردند كه باعث ایجاد ترافیك سنگین در این منطقه شد.

'مارینلا ریچری' شهردار 'ریانو' گفت: محل جدید دفن زباله در یك كیلومتری مدارس و منازل مسكونی قرار دارد و می تواند برای ساكنان خطرات و بیماری های زیادی به همراه داشته باشد.

وی گفت :این محل بسیار كوچك است و هرگز نمی تواند مشكل زباله شهر رم را حتی بطور موقت حل كند و تنها به اقتصاد این شهر ضربه وارد می كند.

وی افزود: پس از تصمیم دفن زباله در این منطقه، نه تنها ارزش منازل مسكونی كاهش یافته بلكه دیگر هیچ ساخت و سازی نیز در این منطقه انجام نمی شود و مردم بخاطر شرایط اب و هوایی و الودگی های دفن زباله بشدت معترض هستند.

براساس گزارش های دریافتی، بیش از یكصد نفر از شهروندان معترض چهار راه ورودی به محل دفن زباله را بطور شبانه روزی در اختیار خود گرفته و راه های منتهی به ان را مسدود كرده اند و اجازه تردد خودروهای حمل زباله را نمی دهند.

پایتخت ایتالیا روزانه 4 هزار و 500 تن زباله تولید می كند كه ظاهرا درصد بسیار كمی از ان بازیافت می شود.

'مالاگروتا'، محل قدیمی دفن زباله شهر رم نیز از نظر مقررات اروپایی و ایتالیایی نامناسب گزارش شده و از پایین ترین امكانات بهداشتی برخوردار است.

این محل قرار بود تا در پایان سال میلادی گذشته تعطیل شود اما زباله همچنان در این محل دفن می شود.

مالاگروتا در سال 1999 بطور موقتی اغاز بكار كرده بود و همچنان مورد استفاده قرار دارد.

اروپام ** 2171**1596

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 80170360